10 produktów które naturalnie obniżą Twój cholesterol.

Jeżeli niepokoisz się wysokim cholesterolem, naturalną rzeczą jest, że zaczynasz się zastanawiać nad tym, które produkty jeść, a które wykreślić z jadłospisu. Powinieneś unikać żółtego sera, jeść więcej ryb i warzyw? No właśnie… Co jeść, aby obniżyć cholesterol? Zaraz dowiesz się, jakie produkty obniżają cholesterol i dlaczego warto włączyć je do diety cholesterolowej nawet jeżeli do tej pory ich unikałeś, albo niespecjalnie doceniałeś ich pożyteczne właściwości.
Czytaj całość »


Kategoria: Dieta | 34 komentarze

Błonnik – naturalny i skuteczny lek na cholesterol?

Jeżeli masz wysoki poziom cholesterolu, błonnik pokarmowy pomoże Ci go obniżyć w naturalny sposób. Badania wykazały, że spożycie 10 do 25 g błonnika rozpuszczalnego dziennie może obniżyć cholesterol o 18% co kwalifikuje go jako naturalny środek na cholesterol. Istnieją dwa rodzaje błonnika pokarmowego: rozpuszczalny i nierozpuszczalny. W walce z cholesterolem bardziej pomocny okazuje się być ten pierwszy. Czytaj całość »


Kategoria: Dieta | 9 komentarzy

Dieta niskocholesterolowa – na cholesterol i trójglicerydy.

Jeżeli szukasz diety obniżającej cholesterol i trójglicerydy poniższa dieta niskocholesterolowa, pomoże Ci wyrównać i utrzymać poziom lipidów w normie.
Dieta niskocholesterolowa nie jest trudna w przestrzeganiu, może składać się z wielu różnorodnych i smacznych produktów. Główne cele takiej diety to:
Czytaj całość »


Kategoria: Dieta | 50 komentarzy

Masło czy margaryna? Co jest zdrowsze i nie ma cholesterolu?

Masło i margaryna są popularnymi smarowaniami i często używanymi składnikami do smażenia. Margaryna i masło różnią się sposobem powstawania przez to możesz dostrzec różnice w ich konsystencji i smaku. Jednak które z nich jest zdrowsze i którego powinno się używać jeżeli chcesz obniżyć cholesterol?
Czytaj całość »


Kategoria: Dieta | 14 komentarzy