Badanie cholesterolu

W dzisiejszych czasach zbadanie cholesterolu nie jest żadnym problemem. Testy na cholesterol są dostępne praktycznie w każdej aptece, a łatwość ich użycia sprawia, że coraz więcej osób decyduje się zrobić sobie samemu pomiar cholesterolu w domu. Wystarczy tylko abyś znał, jakie są normy i co one oznaczają, żebyś mógł poprawie zinterpretować wyniki takiego badania. Czytaj całość »


Kategoria: Cholesterol | 3 komentarze

Czy istnieją objawy wysokiego cholesterolu?

Zastanawiasz się, jakie są objawy wysokiego cholesterolu? Odpowiedź może Cię zaskoczyć: bardzo często nie istnieją żadne widoczne objawy wysokiego cholesterolu. Ale jeżeli zignorujesz występowanie tego związku w organizmie, możesz sprowadzić na siebie poważne zagrożenie w postaci chorób serca, albo nawet gorzej, śmierci.

Czytaj całość »


Kategoria: Cholesterol | Dodaj komentarz

Czym jest wysoki cholesterol i skąd się bierze?

Wysoki cholesterol to stan, w którym zbyt dużo cholesterolu krąży w Twoim organizmie. Chociaż sam cholesterol jest nam niezbędny do życia, ponieważ bierze udział w ważnych procesach biologicznych naszego organizmu, to zbyt duża ilość tego związku możne prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych i chorób serca.
Czytaj całość »


Kategoria: Cholesterol | 3 komentarze

Jak obniżyć cholesterol i zminimalizować ryzyko ataku serca?

W dzisiejszych czasach podwyższony poziom cholesterolu we krwi stał się niemal chorobą cywilizacyjną. Jego szkodliwy wpływ na nasze serce i stan zdrowia jest ogromny. Tym bardziej niepokojące jest, że tak łatwo przekroczyć niebezpieczną granice poziomu tego związku w naszym organizmie.
Czytaj całość »


Kategoria: Cholesterol | 4 komentarze

Normy cholesterolu całkowitego, HDL, LDL i trójglicerydów.

Normy cholesterolu są pomocne w ocenie ryzyka występowania chorób serca. Biorąc pod uwagę normy cholesterolu oraz czynniki ryzyka takie jak: wiek, historia rodziny, palenie, podwyższone ciśnienie krwi lekarz może zinterpretować wyniki badań.

Do oceny ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego wykonuje się badanie nazywane lipidogramem, które obejmuje:
Czytaj całość »


Kategoria: Cholesterol | 96 komentarzy